Ohara centrum

Bezpečný prostor, ve kterém se můžete otevřít a pustit to, co již dále nechcete vláčet. Sídlíme v centru Prahy, na adrese Krakovská 9.

Proč Ohara centrum?

Bezpečný prostor

Mým cílem bylo vytvořit příjemné a bezpečné místo, kde se člověk může uvolnit, abychom mohli nastartovat jeho uzdravující proces.

Proč se centrum jmenuje Ohara? Ohara je mé (staro)nové jméno, je to jméno mojí Duše, které mi bylo sděleno v posvátné geometrii při nádherném obřadu. Jakmile jsem ho uslyšela, z očí mi tekly slzy proudem a celým svým tělem jsem cítila, že to je ono! Jakoby každá buňka sdělovala, jak s tím souzní. Plakala jsem radostí a vděčností. Ohara je vlastně HARMONIE. Je to jméno, v kterém jsou obsaženy všechny čtyři živly, Slunce, spojení nebe se Zemí.

Tímto svým jménem jsem se rozhodla zaštítit prostor, ve kterém se můžete otevřít a pustit to, co již dále nechcete s sebou nést. Prostor, ve kterém můžete začít svoji cestu za uzdravením nejen těla, ale hlavně Duše. Moc rádi vás s kolegyněmi přivítáme. Jak se k nám dostanete?

Náš tým

Lenka Ohara

Ráda vás provedu na cestě za poznáním sebe sama, osvobozením a uzdravením. Základy mé práce tvoří metoda Cesta, kterou doplňuji prací s tělem a šamanskými technikami, nechávám se vést vlastní intuicí.

Markéta Balvínová

Na homeopatii mě nejvíce ohromuje její hluboký účinek založený na jasných pravidlech. Při své práci využívám i dalších metod  jako je terapie Cesta, bylinné doplňky, ale i například vliv stravy či pohybu.

Jana Kulhánková

Velice mě těší podporovat druhé v objevování jejich vnitřních darů a potenciálu. Metoda Cesta vše propojila, nadchla mě svou jednoduchostí, praktičností a hloubkou. Dále nabízím i shiatsu masáže a koučování.

Jak se k nám dostanete?

Najdete nás v centru Prahy na adrese Krakovská 9 – 5 minut chůze od stanice metra Muzeum.

Markéta Balvínová

Mým cílem je ukázat lidem nové možnosti, nikoliv je měnit.

K alternativní medicíně a celostnímu přístupu ke zdraví mě vlastně přivedly moje děti a jejich zdravotní problémy. Snažila jsem se pro ně najít co možná nejšetrnější způsoby léčby, které by dětský organismus příliš nezatěžovaly. Hledala jsem takovou léčbu, která problémy nepotlačuje, řeší jejich příčiny, aby nedocházelo  k jejich opakování, či prohlubování. Jedním z přístupů celostní medicíny, který jsem zkusila, byla právě homeopatie a její účinky mne překvapily a doslova „uchvátily“.

Po nějaké době užívání homeopatie v rodině jsem se rozhodla začít homeopatii studovat. Absolvovala jsem tuzemské i zahraniční certifikované kurzy a semináře a ve studiu neustále pokračuji, neboť jsem pochopila, že musím své vědomosti v tomto oboru neustále prohlubovat, abych mohla být „dobrým“ homeopatem, , neboť je stále co se učit J.  Při studiu homeopatie jsem se ještě věnovala i léčebné metodě autopatii.

Na homeopatii mě nejvíce ohromuje její hluboký účinek založený na jasných pravidlech, neboť jejich respektování umožnuje homeopatovi přinést pacientovi skutečnou a dlouhotrvající pomoc a úlevu. 

Při své práci dále využívám i dalších metod  jako je terapie Cesta, bylinné doplňky, ale i například vliv stravy, či pohybu. V Ohara centru mě můžete potkat vždy ve středu.

Homeopatie

Homeopatie je jednou z nejrozšířenějších celostních léčebných metod na světě. Jejím zakladatelem byl německý lékař a chemik Dr. Samuel Hahnemann (1755-1844), který díky své usilovné práci v nelehké době dokázal jasně definovat základní principy a zákonitosti této metody, zejména princip podobnosti – podobné se léčí podobným. Jeho hlavním cílem bylo navrátit lidem celkové zdraví. Homeopatie neléčí nemoci, ale člověka jako celek se všemi projevy a na základě tohoto celkového obrazu, je následně vybírán odpovídající homeopatický lék, který tomuto obrazu musí odpovídat. 

Autopatie

Autopatie je celostní přístup vycházející z principů homeopatie. Jejím objevitelem je český homeopat Mgr. Jiří Čehovský. Při autopatii je využíváno vlastního materiálu daného člověka: nejčastěji sliny, dech či prána. Tento materiál je dále zpracován v autopatické lahvičce na autopatický preparát, za pomoci čisté vody (případně zahřáté do varu). Autopatie může být velkým pomocníkem v případech, kdy se nedaří najít přesný homeopatický lék.

Mým velkým přáním je symbióza mezi klasickým a celostním přístupem medicíny.

Jana Kulhánková

Velice mě těší podporovat druhé v objevování jejich vnitřních darů a potenciálu.

S metodou Cesta jsem se potkala v roce 2010 a postupně jsem se stala akreditovanou terapeutkou. Tato metoda se stala mým koníčkem, součástí mého života a jsem nesmírně vděčná, že pomáhá mně samotné, mým přátelům, kolegům a klientům. Vnímám jí jako jedinečný způsob k pochopení, uzdravení a vyřešení mnoha témat a problémů v rovině tělesné, mentální i duševní.

Na poli osobního rozvoje jsem od roku 1998 absolvovala množství výcviků a seminářů. Zásadní pro mě byl několikaletý výcvik v Shiatsu a dalších technikách práce s tělem a jeho energií (masáže, reiki, základy TČM atp.). Dále jsem studovala techniky prohlubující pochopení vztahů těla, mysli, emocí a duše.

Metoda Cesta vše propojila, nadchla mě svou jednoduchostí, praktičností a hloubkou. Stala se mým každodenním průvodcem a pomohla mi trpělivě pracovat na svých tématech. Cesta mi přináší pochopení, vyrovnanost, klid a mír. Klientům nabízím metodu Cesta, shiatsu masáže a koučování. V Ohara centru mě můžete potkat vždy v pondělí.

Zkušenosti z těchto oborů uplatňuji i v mém dalším zaměření – práci s dětmi. Vedu tým skvělých lidí a pracujeme s předškolními dětmi v duchu respektující, přírodní a Montessori pedagogiky.

Shiatsu

Shiatsu je japonská tlaková masáž, propojující tradiční východní léčebné umění s moderními postupy. Pomocí tlaku dlaní a prstů pracuje s akupunkturními drahami s cílem obnovit plynulý průtok energie (cchi) a navodit harmonii těla.

Koučování

Koučování je proces podpory klienta v nalezení individuálních řešení pro jeho témata.  Klient sám objevuje za podpory kouče, co potřebuje udělat či změnit, aby dosáhl toho, co chce a potřebuje.

„Uvnitř každého z nás je obrovský potenciál.
Všechny odpovědi lze najít uvnitř. Je to fascinující.“

Kontakt

Napište mi