Jsem Lenka, Ohara...

Moje mise je spojovat nebe se zemí. Pomáhám lidem objevovat to božské uvnitř nich samých. Vedu je k propojení s jejich Duší.

Kdo jsem

Stejně jako vy všichni, jsem ztělesněním božské lásky zde na Zemi. V lidském těle se učím prožívat, cítit a vnímat a už léta se sama sebe ptám, kdo doopravdy jsem:-)

Ve společenském kontextu jsem žena, matka, pro někoho alternativní psychoterapeutka nebo akreditovaná terapeutka metody Cesta. Pomáhám lidem osvobodit se od zranění a omezení, aby mohli vnímat sami sebe a prožívat radostnější život.

Narodila jsem se v krásném kraji v podhůří Orlických hor. V malé vísce jsem lítáním po venku strávila své dětství. Navštěvovala jsem několik škol. Ty se snažily rozvinout mé intelektuální schopnosti, zahltily mě informacemi, ale pochopení života a světa mi nepřinesly.

Mnoho věcí jsem se dozvěděla z knih. První kniha o životě, která se ke mně dostala snad ještě na základní škole, byla Život po životě. Byla vlastně o smrti, ale mně přinesla veliký klid v tom, že život smrtí nekončí, že jsme více než fyzické tělo. Už tam byla nastartována touha poznat mystérium života.

Objevení Cesty

Další významnou knihou, která mě nasměrovala dál, byla vlastně malá knížečka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Zdeňky Jordánové. Tehdy jsem pracovala v developerské firmě, snažila si budovat “kariéru”. Děti jsem ještě neměla, přesto mi tato knížka mnohé pojmenovala a díky ní jsem prošla svým prvním sebepoznávacím výcvikem. Bylo to zajímavé! Učit se vnímat pocity, otevírat staré bolesti, přiznat si pravdu… Odpustit… To byl velký oříšek! Ale když člověk chce, cesta se najde. A tak ke mně přišla kniha Cesta od Brandon Bays.

Má touha poznat Zdroj byla veliká! Po prvním semináři s Brandon jsem absolvovala další a další. U léčivých táboráků došlo k tolika odpuštěním! Spočítat je dnes už nedokážu, ale sílu Cesty si ověřuji každý den. A jsem vděčná za vše co mi dala a hlavně za vše, co si vzala a co už s sebou nemusím dál vláčet. 

Bod zlomu

Od doby, kdy jsem se vydala na cestu za sebepoznáním, se mnohé venku i uvnitř mě změnilo. Žiji mnohem svobodnější a naplněnější život, než jsem si kdy dokázala představit. Z šedé zóny, z mlhy, jsem vystoupila a emoce, které jsem předtím neznala teď vnímám ve svém těle. Je tu vděčnost, láska, klid… A ano, někdy tu je vztek, smutek, bezmoc i nenávist. Prožívám a užívám si té barevnosti života. Je jako obloha – přes den blankytně modrá, při západu slunce se zbarví do žluta, oranžova, růžova, potemní, je tmavá, černá, aby se ráno zase zesvětlala, přešla do růžové, žluté, modré.

Jsem vděčná, že mohu kráčet po této cestě k sobě a že mám k dispozici skvělé nástroje na vnitřní práci. Těším se, že se naše cesty spojí a já vás budu moci kousek doprovodit, podpořit v odložení zátěží, ať se vám dále jde po vaší cestě lehčeji a radostněji.

2023 – 2025  Výcvik Tělo, srdce a duše – The Art of Being, ČR

2023 – Mistrovství terapeuta Cesty – Brandon Bays, ČR

2023 – Pokročilý seminář Bez ega – Brandon Bays, Řecko

2022 – Univerzální zkušenost (setkání se smrtí) – The Art of Being, Alan Lowen, ČR

2022 – E-motion a Enneagram – Dorothe Trassl, ČR

2022 – Re-Aktivace světla, Brána přítomnosti – Hana Sahhu-Arah, ČR

2021 – Léčení vnitřního dítěte, E-motion – Dorothe Trassl, ČR

2021 – Mistrovství terapeuta Cesty – Brandon Bays, online

2020 – Pokročilý seminář Bez ega – Brandon Bays, Indie

2019 – Živá vize – Karaimi, Haluzice, ČR

2018 – Grál posvátného ženství I-III – Karaimi, Haluzice, ČR

2017 – E-motion – Dorothe Trassl (uvolňování traumatu, šoku a stresu z těla pomocí třesení, chvění a dotyku), ČR

2016 – Moderní kurandera I. – Lucie Chaya, ČR

2015 – Terapeutický výcvik Cesty (zahrnující práci s egem a techniky neurolingvistického programování) – Brandon Bays, Kevin Billet, Holandsko

2014 – Odpuštění je klíčem k uzdravení a zázrakům – Simona Weiss, ČR

2013 – Sebeodpuštění – Jak přijmout sám sebe a mít se konečně rád – Simona Weiss, ČR

2013 – Cesta – Nástroje pro inspirativní přístup k dětem – Simona Weiss, ČR

2012 – Manifestace hojnosti – Brandon Bays, Holandsko

2012 – Intenzivní Cesta – Brandon Bays, ČR

2009 – 2012 Poznej svůj cíl – Zdeňka Jordánová, ČR

2002 – 2003 Spelman College – Merrill scholarship – roční stipendium v Atlantě, Georgia, USA

1998 – 2004 Univerzita Palackého – Pedagogická fakulta

1993 – 1997 Obchodní akademie T.G.M. Kostelec nad Orlicí

Má práce, mé poslání

Procházet procesy s klienty mě naplňuje, v tu chvíli jsem naprosto odevzdaná a nevnímám čas. Jsem nesmírně vděčná, že dostávám důvěru a mohu se spolu s klienty vydávat na jejich vnitřní dobrodružství, že mohu vnímat, jak odhazují své masky, že mi ukazují svoji ryzí podstatu. Hltám moudra, která z každého z nich vycházejí. Jsem šťastná, když vidím úlevu v jejich zářících očích. Cestuji ve vnitřních světech lidí, které jsou mnohdy mnohem zajímavější než ty světy vnější.

Individuální terapie

Co nabízím

Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je říct nahlas věci, o kterých jsem nikdy s nikým nemluvila. Jak těžké je prožít ty  bolestivé pocity, které jsem cítit nechtěla. Přesně si pamatuji moment, kdy se mi vybavila vzpomínka a kdy jsem si v mysli říkala: “To ne, v tomhle se opravdu nechci hrabat. Ne teď. Prosím!” 

Z vlastní zkušenosti ale také vím, jaká to je úleva, když to, co jsem přes 20 let v sobě držela, pustím a jsem osvobozená. Nejvíc mě na celé věci překvapilo to, že nejsem sama. Že podobnou zkušenost mělo v životě spoustu dalších lidí. 

Věřím, že i vaše bolestivá zkušenost není ojedinělá. Setkala jsem se s ní sama, skrz své klienty nebo jsem s ní pracovala se svými kolegy na různých seminářích.

„Nabízím Vám svou asistenci, porozumění a průvodcovství na cestě za poznáním sebe sama, osvobozením a uzdravením.“

Kontakt

Napište mi