Terapie Cesta

„Jedním z největších darů, které si můžeme dát, je otevřít se pravdě o sobě samých a nalézt své skutečné já. Celá naše bytost pak zazáří jasným světlem…“

O čem metoda je

Cesta do vlastního nitra

Cesta se zrodila z osobní zkušenosti Brandon Bays, světově uznávané terapeutky, učitelky a autorky knih, které se podařilo pomocí spontánně vyvinuté metody zcela vyléčit diagnostikovaný nádor dělohy, velký jako basketbalový míč, bez jakýchkoli léků nebo operace během necelých 7 týdnů. Techniky své práce pak popsala v knize Cesta („The Journey“), která se stala mezinárodním bestsellerem. Jedná se o jednoduchou, ale velice účinnou metodu integrace mysli, těla a ducha, která vede k uvolnění starých emocionálních zranění a k nastartování samoléčivého procesu v těle.

Potvrzeno vědeckými výzkumy

Procesy v těle

Emoce vyvolávají v našem těle biochemické reakce. Při jejich potlačení dochází k zablokování buněčných receptorů a narušení zdravé komunikace mezi buňkami. V těle tak vzniká porucha, nejprve skrytá, která se časem může projevit jako vážná nemoc právě v místě zablokovaných buněčných receptorů. Velká část těchto bloků vzniká samozřejmě již v raném dětství. K negativnímu „naprogramování“ našich buněk dochází vždy, když se nacházíme ve vrcholném emočním stavu a když tuto emoci právě v tom okamžiku potlačíme. 

Chceme-li toto naprogramování přerušit, je nutno odkrýt buněčné vzpomínky a uvolnit je.

Přeprogramování pak musí probíhat na stejné podvědomé úrovni, která původní bloky vytvořila. Je dokázáno, že pokud zdravě cítíme a vyjádříme své emoce, buněčné receptory zůstanou otevřené. Další kapitolou jsou psychické bloky a nezdravé vzorce chování. Sami sebe často hodnotíme podle toho, jak nás vidí ostatní, co si o nás myslí, jak moc jsme pro ně důležití, jak moc se dokážeme ve světě prosadit. Nejsme spokojeni s tím, jak vypadá svět kolem nás. Někde v hloubi pociťujeme strach, nejistotu, obavy, vztek, bezmoc, vyčerpání, smutek, lítost, zklamání, promarněnost života, depresi… Chtěli bychom svět změnit, cítit se v něm v bezpečí, prožívat radost. 

Chtěli bychom změnit lidi kolem sebe. I v těchto případech terapie Cesta pomáhá nalézt způsob, jak druhého pochopit, usmířit se, odpustit či nalézt odpuštění. Nemáme moc změnit celý svět, ale máme možnost změnit sami sebe, svůj náhled na okolní svět i to, jak okolní svět vnímá nás.

Terapie Cesty spočívá v tom, že klient plně emocionálně prožije vlastní vzpomínku jako kdyby se odehrávala v přítomném okamžiku, pojmenuje vše, co se odehrálo a dostane ze sebe vše, co tenkrát neřekl. Přirozeným výsledkem je odpuštění druhým a hlavně odpuštění sám sobě.

Postup spolupráce

Povedu vás krok za krokem

1.

Úvodní konzultace

Než se ke mně vydáte na terapii, tak si v krátkosti zavoláme, anebo mi váš problém popíšete do mailu.

2.

Prvních 30 minut

Zhruba takto dlouho trvá úvodní povídání. Naladíme se na sebe a já vám popíši celý průběh terapie.

3.

Průběh terapie

Pomohu vám se uvolnit do rozšířeného stavu vědomí, kdy se vám v mysli objeví vzpomínka, se kterou dále pracujeme.

4.

Prožití emocí

Prožijete všechny potřebné emoce, nacházíte odpovědi na své otázky a dozvídáte se svoji životní lekci.

5.

Shrnutí terapie

Na konci terapie vás navedu zpět do přítomnosti. Proces shrneme, stanovíme další kroky pro každodenní život.

Před a po

Příběh klientky

Ahoj Lenko,
moc děkuji za Tvojí pomoc, vřelé přijetí, nesouzení, velkou podporu…. Za to, že se mnou procházíš mými bolestmi a strachy, o kterých často ani nevím a následně zjistím, jak velmi ovlivňují můj život. 
Za to, že mě nenecháš couvnout před bolavou pravdou a podpoříš mě v pro mě těžkých částech procesu CESTY. Díky tomu mám nyní po 24 letech výborný vztah ke svojí mamince. Odpustila jsem jí i sobě a hned je mi na světě lépe :o) Prožila jsem si znovu porod své první dcery, který pro mě byl hodně náročný. Pochopila strach ze smrti svého dědečka – co ve skutečnosti mi vyvolává strach a tak nyní vím, jak se zachovat, abych tuto situaci v budoucnu zvládla. Věřím, že i CESTA mi pomohla uzdravit mojí malou holčičku, a ta nemusela na operaci.
CESTA mi zkrátka pomohla odstranit staré bolesti, na které jsem už dávno zapomněla, ale i zjistit čeho se vlastně opravdu bojím a proč se toho bojím a co s tím můžu udělat, abych tento pocit zvládla. CESTA je pro mě hlavně cesta k sobě, k mé osobě, která uvnitř sebe občas pocity potlačí. 
Když k tobě jdu, tak se mi nikdy moc nechce. Je mi totiž už jasné, že budu zase brečet a vzpomenu si zase na něco hodně bolestivého … :o) Ale ten výsledek stojí za to… Děkuji, že jsi. :o) 

Krásné reference. Děkuji!

Spokojení klienti

Zvažujete léčivý proces?

Při kterém dojde k integraci mysli, těla a ducha, který vede k uvolnění starých emocionálních zranění a k nastartování samoléčivého procesu v těle. Ozvěte se

Ohara centrum - Cesta

Odpovědi na

Nejčastější dotazy

Neřeším žádný fyzický ani psychický problém. V čem mi Cesta může pomoci?

Cesta je výborný nástroj na preventivní péči o duševní zdraví. Díky včasnému vyřešení nezpracovaných emocí a témat pracujeme na své imunitě i na své pohodě. Cesta je skvělým pomocníkem při osobním rozvoji. Většina z nás má nějaký svůj strach nebo “problémek”, o kterém skoro nikdo neví, ale nás trápí. Díky Cestě se od něj můžete osvobodit. Bude se vám lépe dařit ve vztazích, v práci, v oblasti hojnosti, budete se více radovat. Cesta vás může nasměrovat k vašemu poslání, díky ní se můžete potkat se svojí Duší.

Mám strach, že se mi ukáže něco hrozného...?

V procesech řešíme nepříjemné věci z podvědomí i nevědomí. Cesta je bezpečný nástroj jak se k nim dostat. Mé dosavadní zkušenosti potvrzují to, co se mi na Cestě hned od počátku líbilo. V procesu Cesty se vám neukáže nic, co byste nebyli schopni v danou chvíli zpracovat. Vaše nitro si vybírá, na co jste připraveni. Někdy se k té nejbolestivější vzpomínce dostanete až po několika procesech, ale když se vám vybaví, jste připraveni s ní pracovat a osvobodit se od dávné bolesti. Není čeho se bát.

Může se Cesta kombinovat s jinou léčbou?

Ano, velmi doporučuji, aby člověk pracoval na úrovni fyzické, emocionální, energetické. Mám zkušenosti s mnoha ženami, které jako doplněk k tradiční onkologické léčbě, pracují metodou Cesta na vyčištění emocionální příčiny onemocnění. Klienti kombinují Cestu s klasickou medicínou, homeopatií, masážemi, kraniosakrální terapií, akupunkturou, bylinnou léčbou, koučingem a mnohými dalšími, vždy ku prospěchu věci. Často dostávám zpětnou vazbu, že masér nebo léčitel si okamžitě všiml na těle změny, která se udála díky procesu Cesty.

Kontakt

Napište mi

Formulář

Vstupní telefonická konzultace